23. 11. 2022

Využití mladých talentů a rozvoj spin-offů

Jak Liberecký kraj pečuje o své talenty? Jaké podmínky pro rozvoj mladé výzkumné generace nabízí kraj a univerzita? Dotýkáme se tématu práce s lidskými zdroji. Pro dosažení diverzity je potřeba podporovat všechny skupiny mladých talentů, je potřeba změna.

Ozvěny v regionech

Přeshraniční spolupráce, společenská odpovědnost a životní prostředí

16. 11. 2022
Ozvěny Dne TA ČR 2022: České Budějovice

Jak funguje přeshraniční spolupráce na jihu naší země? A jak místní výzkumná obec přistupuje ke společenské odpovědnosti a životnímu prostředí? Nechejte se inspirovat Jihočeským regionem!

Novinky a inovace v medicíně

9. 11. 2022
Ozvěny Dne TA ČR 2022: Olomouc

Prozradíme Vám novinky a inovace v medicíně. Zaměříme se zejména na interdisciplinaritu mediciny, personalizovanou medicínu, bioinformatiku za účelem rychlé diagnostiky nemoci a nastavení správné terapie či telemedicínu.

Seminář Industry SHUV.0: Proč průmysl potřebuje společenské vědy

20. 10. 2022
Den TA ČR 2022: Praha

Zaměříme se na ukázky přínosů zapojení společenských, humanitních a uměleckých oborů (SHUV) do interdisciplinárního aplikovaného výzkumu. Ukážeme příklady dobré praxe a pokusíme se definovat další oblasti přínosů SHUV oborů pro českou společnost a hospodářství. Možná budete překvapení, ale hlavně doufáme, že budete motivovaní spojit síly s těmito obory.